Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu AMD, znajdziesz na https://bit.ly/2SCeFUr.

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u osób starszych i zdecydowanie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach specjalistyczne kliniki oferują nowoczesne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej znamionująca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona gwarantuje, że nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest dolegliwością, która przejawia się poprzez odkształcenie obrazu i utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka najczęściej osoby po 50. roku życia, natomiast etiologia wady nie została w dalszym ciągu do końca rozpoznana. Zakłada się jednak, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na światło UV, nadwaga bądź palenie tytoniu. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz inne schorzenia występujące równolegle, takie jak cukrzyca bądź hipertonia. Dzisiejsza medycyna wytworzyła jednakże skuteczne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest obarczony ryzykiem?

Specjalistyczny laser oddziałuje na zmienione komórki oka zarazem nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten jest pozbawiony ryzyka, dlatego może być wykonywany u różnych grup pacjentów narażonych na wadę bądź utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla pacjenta. Zabieg trwa jedynie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]