Skleroterapia – przebieg zabiegu i przeciwwskazania do jego wykonania

Skleroterapia. Czytaj więcej na https://bit.ly/3aj13qj.

Żylaki to niezmiernie pospolite schorzenie, które z upływem lat dostrzega u siebie ogromny procent osób dorosłych. Powoli społeczeństwo zaczyna uświadamiać sobie, że leczenie żylaków nie powinno być już traktowane tylko jako zabieg estetyczny. Uwidaczniające się na skórze pajączki naczyniowe i żyłki świadczą wszak również o problemach zdrowotnych związanych z żyłami, m.in. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Skutkiem tego do klinik medycyny estetycznej raz za razem przychodzą pacjenci poszukujący sposobów na ich usunięcie. Jednym z nich jest skleroterapia.

Czy skleroterapia przynosi natychmiastowe rezultaty?

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to dziś już standard w leczeniu żył siateczkowatych, żylaków i pajączków naczyniowych. Procedura ta polega na dożylnym wstrzyknięciu środka chemicznego (występującego w postaci cieczy albo pianki), który wywołuje zamknięcie światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków, z uwagi na wykorzystanie podczas zabiegu niesłychanie cieniutkich igieł, jest zabiegiem w zasadzie bezbolesnym. Ilość wkłuć wykonywanych w trakcie zabiegu zależy od grubości żyły i rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapia może być dopełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, iż skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, więc zwykle przeprowadza się ją w seriach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz na podstawie analizy stanu zdrowia każdego pacjenta.

Miażdżyca tętnic nóg, ciąża i zakrzepica żył powierzchownych – przeciwwskazania do skleroterapii

Jak w większości zabiegów medycznych, również przy skleroterapii wymienia się przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, ostrą zakrzepicę żylną oraz choroby serca. Lekarz nie wyrazi zgody też na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, a także u osób ze ujawnioną podatnością na alergię, w tym przede wszystkim na używany w czasie zabiegu sklerosant.

Dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]