Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Aparat do terapii ultradźwiękowej kupisz na www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]