Badania dla operatorów

Więcej o badaniach operatorów Bielsko Biała.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka tudzież innej maszyny. Choć część badanych podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich przejście nie powinno sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak więc przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Jak wyglądają badania operatorów?

W pierwszej części testu kandydat uzupełnia przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, niekiedy problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie w stanie określić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz ocenić jego inteligencję i zdolności interpersonalne. Treść kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie nie jest niewykonalne.

Psychologiczne badania operatorów

Końcowa część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak czas reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto wiedzieć, że czasem ten etap testów może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli starający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył złego nastroju albo badanie udowodni, iż przed wizytą w przychodni wypił napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin albo – gdy powodem jest spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]