Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Jeśli chcesz kupić znaki BHP, powinieneś odwiedzić tę stronę.

W naszym kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Na chwilę obecną przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, biurowce, jak również szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się też instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na przeróżnych urządzeniach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są też w przemyśle. Wykorzystuje siętam z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który doskonale znosi złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne także przy złym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]