Zespół Centrum Leczenia Alzheimera

dr Magdalena Podbrożna

lekarz neurolog

Jest neurologiem z ekspercką wiedzą w zakresie diagnostyki i leczenia choroby Alzheimera i innych zespołów otępiennych, padaczki, zespołów bólowych kręgosłupa, polineuropatii, choroby Parkinsona, a także bólów i zawrotów głowy.

Posiada prawie kilkunastoletnie doświadczenie, zdobyte zarówno w szpitalu (oddział neurologiczny i rehabilitacji neurologicznej), jak również w opiece ambulatoryjnej pacjentów. Od dziesięciu lat jest lekarzem koordynującym rehabilitację w ramach prewencji rentowej ZUS.  Przez wiele lat była konsultantem ośrodków opieki długoterminowej dla przewlekle chorych.  

Ukończyła kurs EEG uprawniający do opisywania i interpretacji zapisów EEG. 

Pani Doktor jest ceniona za doskonały kontakt z pacjentem i zaangażowanie. Występuje również w charakterze eksperta z zakresu neurologii w stacjach telewizyjnych.  

Zapraszamy do lektury wpisu Pani Doktor na naszym blogu.

 

mgr Paulina Nowak

terapeuta, pedagog

Jest zaangażowaną i pełną pasji terapeutką, z doskonałym zapleczem zawodowym i edukacyjnym, zarówno terapeutycznym, pedagogicznym jak i muzycznym. Ceniona za kreatywność, cierpliwość i umiejętność nawiązywania więzi z uczestnikami terapii. 

Pani Paulina posiada ponad 6-letnie doświadczenie w pracy z osobami starszymi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Brała udział w projektach finansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Sprawiedliwości w walce z wykluczeniem społecznym i dyskryminacją. 

Pani Paulina ukończyła z wyróżnieniem Mistrzowski Kurs Pedagogów Rytmiki SPiMR pod kierunkiem Francoise Lombard (metoda Emile Jaques Dalcroze), a także kurs Muzykoterapii i Komunikacji Interpersonalnej organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę.

Posiada wykształcenie śpiewaczki i dyrygentki. Jest przyjacielem i współorganizatorem koncertów dla Powstańców Warszawskich Światowego 
Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
  
Od ponad 5 lat jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem chóru Volare, który w maju br. wystąpił w naszym Centrum, ku ogólnemu zadowoleniu gości i pracowników Centrum :)

mgr Paulina Kardel - Dańczak

psycholog, terapeuta

Jest psychologiem, posiadającym doświadczenie w prowadzeniu terapii zajęciowej i treningu pamięci. Posiada doskonałe przygotowanie do wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej, psychoedukacji, prowadzenia terapii neuropsychologicznej oraz prowadzenia terapii krótkoterminowej metodą TSR.

Pani Paulina posiada wiedzę w zakresie diagnozy klinicznej i terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Jest żywo zainteresowana neuropsychologią.

Prowadzi warsztaty i psychoedukację dla seniorów i młodzieży, zajmuje się diagnozą i ćwiczeniami funkcji poznawczych.
Zajmowała się również wsparciem i psychoedukacją seniorów w domu opieki. 

mgr Zbigniew Burdyna

terapeuta, pedagog

Jest dyplomowanym terapeutą z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy. Posiada doświadczenie w pracy również w charakterze pedagoga i wykładowcy.

Człowiek do zadań "specjalnych", z doskonałym podejściem do ludzi, z którymi współpracuje. Ceniony za cierpliwą pracę terapeutyczną i szczerość w obyciu z innymi. Doskonale odnajduje się w pracy z seniorami, znając i rozumiejąc ich potrzeby.

Pan Zbigniew doskonalił swoje umiejętności w zakresie analizy nerwic, metod psychospołecznych, pomocy psychologicznej, psychoterapii i socjoterapii. Posiada wykształcenie ukierunkowane na przywracanie sprawności osobom przewlekle chorym. 


Brał udział w licznych szkoleniach z zakresu pracy z rodziną, komunikacji, asertywności oraz technik negocjacji i mediacji. 
 

r.pr. Piotr Podbrożny

dyrektor zarządzający

Jest radcą prawnym z wieloletnim stażem w doradztwie prawnym. Pan Mecenas Zarządza rozwojem Centrum i czuwa nad stroną formalną działalności.   

© 2019 CLA