Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Kurs Blender 3D - ta niezwykła oferta Cię zadowoli.

Świat grafiki nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod preferując wykonywanie swoich prac tylko w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga w tej chwili ogromnych nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest całkiem bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się samemu, aczkolwiek proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nieraz jest nadzwyczaj irytujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści głównie osobom, które niedawno poznali Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają poprawy i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby odbywał się on w małych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie zdolnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w branży gier komputerowych, projektowej i filmowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które później można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu miłośnicy animacji i artyści chcący odkryć nowe formy ekspresji czy też poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]