Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Sprawdź więcej informacji o malarstwie cyfrowym na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla artystów

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, szybko został podstawowym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

W zasadzie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz niezbędne metody stosowania pędzli, polecamy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]