Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Uzyskaj więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od dziesięcioleci używany jest w różnych zabiegach medycyny estetycznej i do produkcji kosmetyków. Związek ten ma wiąże ogromne ilości cząsteczek H2O, toteż dodawany jest często do peelingów lub kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, więc niesłychanie rzadko bywa powodem alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest głównie do wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), powiększania ust, jak równieżmodelowania rysów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek – skutki zabiegu zauważalne nawet przez 2 lata

Intencją wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest przede wszystkim związanie w skórze wody (cząsteczka kwasu potrafi związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale też zaktywizowanie fibroblastów do produkowania większych ilości kolagenu, a w rezultacie spowodowanie, że skóra odzyska uprzednią jędrność. Popularnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych tworzących się w okolicy nosa i ust (czyli fałd nosowo-wargowych), poziomych zmarszczek na czole lub bruzd przy oczach i na brodzie. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, iż bruzda po kilku minutach staje się niezauważalna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem o wiele trwalszy. Jest metabolizowany dłużej, dzięki czemu rezultaty zabiegu są zauważalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust – zabieg trwający pół godziny

Pomijając modelowanie twarzy i wypełnienie zmarszczek, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego zwykle osoby, którym nie podoba się objętość i linia ich ust lub których usta nie są symetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone miejsca ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, czyli kaniuli. Prawidłowo wykonany zabieg przynosi efekt pełnych, bardziej symetrycznych, jednakże nadal naturalnie wyglądających ust.

Dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]