nadajnik optyczny

Do czego służy nadajnik optyczny?

Z uwagi na to, iż niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być bardzo wydajne. Nie może więc dziwić, że części stosowane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak możliwe jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi częściami są oczywiście kable, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych elementów właściwe funkcjonowanie sieci nie byłoby możliwe. Innymi istotnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki światła przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są tak transmitowane przewodami, zaś następnie odbierane przez detektor, aby trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się małym zniekształceniem danych i solidnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już inne rozwiązania.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby instalacja była wydajna i bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać tylko podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy pamiętać już podczas projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym montażem sieci rekomenduje się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, gdyż ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku problemów w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczną pomoc podmiotom z całej Polski.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]