W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Sprawdź, gdzie kupić biżuterię z cyrkoniami.

W jubilerstwie powszechnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji mają one ogromny wpływ na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców może pochwalić się najlepszymi klejnotami w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla niezbyt bogatych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące w czystej formie w przyrodzie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić brylant. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one naturalnie również inne przeznaczenia. Przykładowo, stosuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.