Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Wejdź na obraczki.net.pl.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła wiodąca wprost do serca. Powszechnie uważa się, że obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru stuleci, natomiast znamienny wzrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Kamienie szlachetne, złoto, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże możliwości swobodnego zestawiania różnych kamieni i metali są olbrzymie. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, szmaragd czy szafir. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że mężczyzna powinien zapłacić na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: wykorzystanego kamienia, designu, materiału czy liczby karatów, skutkiem tego każdy odszuka elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i miłości, więc jego cena nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]