Pierścionek zaręczynowy na zamówienie u złotnika. Gdzie i jak kupić pierścionek idealny?

Biżuteria wykonana na zamówienie w salonie złotniczym to marzenie wielu osób – jest oryginalna, niepowtarzalna, jedyna na świecie. Na zamówienie często wykonywane są zawieszki, bransolety i męskie sygnety, jednak bez wątpienia dominują tu ślubne obrączki i oczywiście pierścionki zaręczynowe. Jeżeli szukasz tego jedynego symbolu miłości, a nie wiesz jak zamówić pierścionek zaręczynowy u złotnika – koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Ręcznie wykonana biżuteria na zamówienie jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, a dodatkowo ma podwójną wartość – nie tylko wartość jubilerską (kruszcu i osadzonych kamieni), ale także wartość sentymentalną. Takie ozdoby często wykonane są ze złota, które w rodzinie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie, a projekty są autorskimi pomysłami stworzonymi przez zamawiającego przy współpracy ze złotnikiem. Jeżeli pragniesz, by Twoja wybranka otrzymała właśnie taki pierścionek, wystarczy udać się do pracowni złotniczej i zamówić tę wyjątkową biżuterię.

Jak zamówić pierścionek zaręczynowy u złotnika

Wbrew pozorom, zamówienia pierścionka zaręczynowego u złotnika jest proste, wystarczy przygotować tylko zestaw niezbędnych informacji na temat rozmiaru pierścionka, jego modelu, kruszcu i kamieni, ewentualnie wybrać zdjęcia ciekawych inspiracji oraz określić widełki finansowe.

Aktualnie, aby zamówić pierścionek najlepiej umówić się ze złotnikiem na spotkanie w pracowni lub salonie jubilerskim. Najczęściej złotnik dysponuje katalogiem modeli pierścionków, które najczęściej wykonuje, i które może modyfikować na życzenie klienta. Często w salonie są też wystawione jego prace, zatem można przekonać się żywo o kunszcie wybranego artysty.

W przypadku pierścionka zaręczynowego, który ma być niespodzianką dla ukochanej, kluczową rzeczą jest dopasowanie właściwego rozmiaru biżuterii, dlatego najlepiej przynieść ze sobą pierścionek, który aktualnie nosi wybranka serca.

Drugi krok to wybór odpowiedniego modelu oraz stopu jubilerskiego, z którego zostanie wykonany pierścionek. Nie zawsze muszą to być żółte złoto i diamenty. Coraz popularniejsze są pierścionki z białego lub różowego złota, zdobione szafirami, rubinami lub tanzanitami. Piękne pierścionki zaręczynowe na zamówienie często powstają także na bazie istniejącej już biżuterii (np. obrączek, sygnetów, zawieszek lub broszek), które są przerabiane w pracowni złotniczej. Dlatego jeżeli dysponujemy taką biżuterią lub np. złomem złota lub srebra warto wziąć je ze sobą i wykorzystać do stworzenia nowej biżuterii.

Przed złożeniem zamówienia musimy jeszcze określić warunki finansowe realizowanej usługi – koszt surowców, kamieni i pracy złotnika oraz termin realizacji. I to już praktycznie wszystko – teraz pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Wykonanie pierścionka zaręczynowego w pracowni złotniczej może zająć od kilku dni do kilku tygodni – w zależności od modelu, użytych stopów i kamieni oraz stopnia skomplikowania wzoru.

Gdzie zamówić oryginalny pierścionek zaręczynowy w Krakowie

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców stolicy Małopolski i okolic, w tym wszystkich zakochanych, którzy zamierzają się zaręczyć. Zapraszamy do pracowni złotniczej i salonu jubilerskiego Alians w Krakowie. Wykwalifikowani złotnicy z przyjemnością zajmą się wykonaniem takiej biżuterii – zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym, z osadzonymi kamieniami, grawerunkiem lub rodowaniem. Chętnie doradzą i pomogą stworzyć najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy w Krakowie.

Źródło tekstu: https://obraczki.net.pl/blog/wszystko-o-pierscionkach-zareczynowych/pierscionek-zareczynowy-na-zamowienie-u-zlotnika-gdzie-i-jak-kupic-pierscionek-idealny