Kolczyki z ametystami

Chcesz zamówić ametysty? Odwiedź ten adres.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.