Kolczyki kwiaty także do eleganckich kreacji

Zamów kolczyki kwiatuszki.

Od wieków jeden z najważniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią pomysły, to kwiaty i ogółem flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Pośród najistotniejszych wyliczyć trzeba z pewnością znaczną różnorodność takich wzorów, która powoduje, iż błyskotki z kwiatami zakładają zarówno przez dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o atrakcyjnym wyglądzie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatki oraz pozostała biżuteria inspirowana florystycznymi wzorami – albowiem ona wyśmienicie pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i szykownych, wyjściowych kreacji. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatuszki, by najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – emaliowane albo wzbogacone kryształkami Swarovskiego

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę błyskotliwym dopełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie stają się nawet najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. By tak jednakże było, trzeba je prawidłowo dopasować do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych ubieranych na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich będą bezsprzecznie kolczyki kwiatuszki ubogacone kryształkami Swarovskiego albo kamieniami szlachetnymi. Przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach lepiej zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin zwykle zakłada się na sztyfty. Kolejną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotychczas sporadycznie stosowanych przez jubilerów materiałów, takich jak drewno, żywica epoksydowa czy ceramika.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne motywy roślinne

Pozostając nieprzerwanie w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie można nie zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zaskarbił sobie serca złotników i ich klientów. Dużym popytem cieszą się też wzory bazowane na sylwetce pnączy i liści. Nieco rzadziej występują – chociaż możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki z motywami kompletnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]