Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz zamówić zawieszki, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie wygląda, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje również na styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.